Piratpartiets mötesplattform


Svara
 
Ämnesverktyg Sök i det här ämnet Visningsalternativ
  (#1) Gammal
Andreas Käiväräinen Inte uppkopplad
 
Andreas Käiväräinens avatar
 
Inlägg: 440
Reg.datum: Jan 2006
Standard Lista över mediakontakter - 2007-01-05, 00:57

DEN HÄR LISTAN ÄR INAKTUELL. ANVÄND DEN INTE.

<br>
<br>
Använd den här listan i stället.<br>
<br>
<br>
JKL info@jkl.se <br>
Aftonbladet ettan@aftonbladet.se 08-4111111 <br>
Håkan Jaensson hakan.jaensson@aftonbladet.se Aftonbladet Kulturchef <br>
Samhällsredaktionen samhalle@aftonbladet.se Aftonbladet <br>
Aktuellt tipsaaktuellt@svt.se Aktuellt, SVT <br>
ALEKuriren info@alekuriren.se 0303-749940 Alekuriren Ale kommun <br>
Redaktionen info@allamedia.com 031-875887 Allamedia.com <br>
Sven Johansson sven.johansson@arbetarbladet.se 026-159398 Arbetarbladet Redaktionschef, Ansvarig utgivare <br>
Arbetaren redaktionen@arbetaren.se 08-160890 Arbetaren <br>
Arboga Tidning redaktionen.bbl@ingress.se 0589-85710 Arboga Tidning<br>
Susanne Löwenadler susanne.lowenadler@ingress.se 0226-86400 Avesta Tidning<br>
Redaktionen nyhetschefen@barometern.se 0480- 59100 Barometern-OT OskarshamnsTidningen <br>
Göran Karlsson editor@bergslagsposten.se 0581-84410 Bergslagsposten Chefredaktör <br>
Nyhetschef/Länschef nyhetschef@blt.se 0455-77210 Blekinge Läns Tidning <br>
Nyhetstips, redaktionen nyhetschef@bohuslaningen.se 0522-99200 Bohusläningen <br>
Redaktionen redaktionen@bt.se 033-7000700 Borås Tidning <br>
Henrik Svidén, Nyhetsredaktör henrik.sviden@idg.se 08-4536293 Computer Sweden <br>
Nyhetstips cm@di.se 08-7365005 Dagens Industri <br>
Redaktion red@di.se 08-7365703 Dagens Industri <br>
Nyhetstips nyhetstips@dn.se 08-7381005 Dagens Nyheter <br>
Kulturredaktionen kultur@dn.se 08-7381280 Dagens Nyheter Henrik Berggren<br>
Redaktionen red@daladem.se 023-47504 DalaDemokraten<br>
Peter Widén, Chefredaktör peter.widen@medstroms.se 08-6926646 Datormagazin<br>
Redaktionen redela@2stad.se 0521-264600 Elfsborgs Län Allehanda <br>
Redaktionen redaktionen@ekuriren.se 016-156156 Eskilstuna-Kuriren<br>
Nyhetstips tips@expressen.se 08-7383000 Expressen <br>
Redaktionen redaktionen@expressen.se 08-7383000 Expressen<br>
Jan-Erik Eriksson, chefredaktör jan-erik.eriksson@ingress.se 0223-466 27 Fagersta-Posten <br>
Magnus Rolands, nyhetschef magnus.rolands@falukuriren.se 023-93540 Falu Kuriren<br>
Flashback flashback@flashback.se 08-6401530 Flashback Media Group<br>
Nyhetstips olaf.zobel@folkbladet.se 011-200440 Folkblade<br>
Redaktion gefle.dagblad@gd.se 026-159500 Gefle Dagblad <br>
Redaktion redaktion@gotlandsallehanda.se 0498-202550 Gotlands allehanda <br>
Gotlands nyhetsmagasin info@gotlandweb.com Gotlands nyhetsmagasin <br>
Redaktion redaktion.gt@gotlandstidningar.se 0498-202400 Gotlands Tidningar <br>
Redaktion redaktion@gotlandska.com 0498-247680 Gotländska Nyheterna <br>
Nyhetstips nyhetstips@gp.se 031-624115 Göteborgsposten<br>
Redaktionen redaktionen@hn.se 0346-290 00 Hallands Nyheter <br>
Redaktionen redaktionen@hallandsposten.se 035-147514 Hallandsposten <br>
Nyhetstips internet@hd.se 042-489 93 64 Helsingborgs Dagblad<br>
Redaktion human.it@hb.se 033-164320 Human IT <br>
Hällekis Kuriren info@hallekiskuriren.nu 0510-540022 Hällekis Kuriren <br>
Marcus Jerräng, Nyhetsredaktör marcus@iwred.idg.se 08-4536170 InternetWorld <br>
Mats Brandon, Nyhetsredaktör mats.brandon@idg.se?subject=itbranschen.idg.se 08-4536149 IT.Branschen <br>
Jakobstads Tidning jt@jakobstadstidning.fi Jakobstads Tidning <br>
Redaktionen mona@kalmarposten.se 0480-20200 Kalmarposten <br>
Redaktionen redaktion@kkuriren.se 0150-72800 Katrineholms-Kuriren <br>
Maria Wilhelmson maria@kristdemokraten.com 08-58710411 Kristdemokraten <br>
Kristianstadsbladet kb@kristianstadsbladet.se 044-185500 Kristianstadsbladet <br>
Redaktionen redaktionen@lnb.se 08-7864125 Liberala Nyhetsbyrån <br>
Redaktionen redaktion@ljp.se 0651-585000 Ljusdals-Posten<br>
Redaktionen redaktion@lt.se 08-55092100 Länstidningen Södertälje <br>
Nyhetsredaktionen redaktionen@ltz.se 063-155520 Länstidningen Östersund <br>
Andreas Leijon, Nyhetsredaktör andreas.leijon@macworld.se 08-4536248 Macworld <br>
Redaktion Stockholm redaktionen@metro.se 08-4022040 Metro <br>
Redaktion Göteborg redaktion.gbg@metro.se 031-7438160 Metro <br>
Redaktion Skåne red.skane@metro.se 040-6600773 Metro <br>
Mats Ståhlbröst, Nyhetsredakt;r mats.stahlbrost@idg.se 08-4536229 MikroDatorn <br>
Redaktionen mt@motalatidning.se 0141-223600 Motala och Vadstena Tidning <br>
Redaktionen nyhet@nerikes.se 019-155055 Nerikes Allehanda <br>
Redaktion redaktion@norran.se 0910-57700 Norra Västerbotten <br>
Redaktionen redaktionen@kuriren.com 0920-37500 Norrbottens-Kuriren <br>
Norrköpings Tidningar redaktionen@nt.se 011-200166 Norrköpings Tidningar <br>
Lennart Håkansson, Ansvarig utgivare lennart.hakansson@nsd.se 0920-36000 Norrländska Socialdemokraten <br>
Henrik Schmidt, Nyhetschef henrik.schmidt@nyalt.se 0240-88201 Nya Ludvika Tidning <br>
Redaktionen redaktionen@sttidningen.se 0303-728230 Nya ST-tidningen <br>
Lars Östlund, Nyhetschef Lars.Ostlund@direkt.se 08-7365952 Nyhetsbyrån Direkt <br>
Redaktionen red@ticker.se 031-682475 Nyhetsbyrån Ticker <br>
Mats Lövgren, Nyhetsredaktör mats.lovgren@idg.se 08-4536210 Nätverk & Kommunikation <br>
Ordfront info@ordfront.se 08-4624400 Ordfront <br>
Joakim Bergström, Nyhetsredaktör joakim.bergstrom@idg.se 08-4536395 PC för Alla <br>
Joakim Bennet, Chefredaktör joakim.bennet@pcgamer.se PC Gamer <br>
Redaktionen redaktionen@pitea-tidningen.se 0911-64500 Piteå-Tidningen <br>
Rapport rapport@svt.se Rapport, SVT <br>
Reportagebörsen info@reportageborsen.se Reportagebörsen <br>
Ingalill Forss Norberg i.forss-norberg@ingress.se 0224-56151 Sala Allehanda <br>
Redaktionen nyhet.red@smp.se 0470-770500 Smålandsposten <br>
Stockholms Fria Tidning info@stockholmsfria.nu 08-55666211 Stockholms Fria Tidning <br>
Susanne Helsing, Nyhetschef susanne.helsing@st.nu 060-197164 Sundsvalls Tidning <br>
Nyhetstips nyhetstipset@svd.se 08-135000 Svenska Dagbladet <br>
Nyhetstips nyhetsred@sydsvenskan.se 040-281309 Sydsvenskan <br>
Kulturredaktionen kultur@sydsvenskan.se 040-281331 Sydsvenskan <br>
Redaktionen redaktionen@sn.se 0155-76770 Södermanlands Nyheter <br>
Redaktion redaktion@sodertaljeposten.se 08-55064114 Södertälje Posten <br>
Tidningen ETC tidningen@etc.se Tidningen ETC <br>
Ulf Westman, Nyhetschef ulf.westman@tidningen.to 0611-554821 Tidningen Ångermanland <br>
Johan Norberg johan@johannorberg.net Timbro <br>
Jimmy Gottfridsson, Nyhetschef jimmy.gottfridsson@allehandasyd.se 0410-54570 Trelleborgs Allehanda <br>
Redaktionen redtt@2stad.se 0520-494200 Trollhättans Tidning <br>
Trumf.nu info@trumf.nu 031-135979 Trumf.nu <br>
Redaktionen redaktionen@tt.se 08-6922700 TT <br>
Redaktionen redaktionen@unt.se 018-4780000 Uppsala Nya Tidning <br>
Redaktionschef Alf Wesik wesik@vtt.se 0492-16132 Vimmerby Tidning <br>
Redaktionen redaktion@vfb.se 054-175500 Värmlands Folkblad <br>
Redaktionen redaktionen@folkbladet.nu 090-170000 Västerbottens Folkblad <br>
Nyhetstips och centralredaktion redaktion@vk.se 090-151177 Västerbottens- Kuriren <br>
Redaktionen redaktionen@vastsidan.nu Västsidan Uddevalla <br>
Nyhetsbordet nyhetsbordet@wighsnews.se Wigh:s Nyhetscentral <br>
Yelah yelah@yelah.net 040-939660 Yelah <br>
Martin Runol, Nyhetschef martin.runol@allehandasyd.se 0411-557899 Ystads Allehanda <br>
Redaktionen redaktion@olandsbladet.se 0485-560900 Ölandsbladet <br>
Ulf Backerholm, Nyhetschef ulf.backerholm@allehanda.se 0660-295539 Örnsköldsviks Allehanda <br>
Redaktionen redaktion@op.se 063-161651 Östersundsposten <br>
Corren nyhet@corren.se 013-28 01 44 Östgöta Correspondenten Nyhetsredaktionen <br>
Ulf Carlsson, Nyhetschef ulf.carlsson@ostrasmaland.se 0480-61334 Östran/Nyheterna<br>
<br>
<br>
mediagrupp@piratpartiet.org<br>
niklas.svensson@expressen.se<br>
lena.mellin@aftonbladet.se<br>
olle.lonnaeus@sydsvenskan.se<br>
ola.billger@svd.se<br>
eva.rothstein@sydsvenskan.se<br>
politik@gp.se<br>
thomas.hall@tv8.se<br>
jesper.pettersson@city.se<br>
mikaela.nilsson@tv4.se<br>
fredrik.axelsson@tv4.se<br>
katarina.dahlgren@svt.se<br>
ake.brilioth@svt.se<br>
per.e.andersson@svt.se<br>
pia.heick@svt.se<br>
nyheterna@tv4.se<br>
71717@expressen.se<br>
71000@aftonbladet.se<br>
politik@dn.se<br>
ledarredaktionen@dn.se<br>
kultur@svd.se<br>
ledarsidan@svd.se<br>
red@snb.se<br>
sverker.brundin@idg.se<br>
karin.lindstrom@idg.se<br>
johan.hallsenius@idg.se<br>
joel.westerholm@idg.se<br>
cskultur@idg.se<br>
robert.brannstrom@idg.se<br>
johanna.melen@aftonbladet.se<br>
internetred@sydsvenskan.se<br>
andreas.obrink@dn.se<br>
olof.jonsson@svd.se<br>
cs@idg.se<br>
tips@fria.nu<br>
eric.schuldt@sr.se<br>
tips@city.se<br>
gomorronsverige@svt.se<br>
kulturnyheterna@svt.se<br>
tomas.gilsa@idg.se<br>
Hakan.Jacobson@unt.se<br>
idg.se@idg.se<br>
nyheter@aftonbladet.se<br>
webmaster@svd.se<br>
joachim.kerpner@aftonbladet.se<br>
alexander.kuprijanko@sydsvenskan.se<br>
thomas.bjorklund@gp.se<br>
redaktionen@journalisten.se<br>
monica.kleja@nyteknik.se<br>
daniel.goldberg@idg.se<br>
marcus.jerrang@idg.se


/// combatt
______________________

52 52 46 58 - http://www.lurig.se
  Skicka ett meddelande via MSN till Andreas Käiväräinen  
Svara med citat
  (#2) Gammal
Anders Forsman Inte uppkopplad
 
Anders Forsmans avatar
 
Inlägg: 1 132
Reg.datum: Jan 2006

Länk: #64958
Standard RE: Lista över mediakontakter - 2007-01-05, 13:21

Finns redan en tråd om detta

Fortsätt uppdatera den istället. Ser att Västmanlands tidning (VLT) inte är med i någon av dom. nyheter@vlt.se
  Skicka ett meddelande via ICQ till Anders Forsman Skicka ett meddelande via MSN till Anders Forsman  
Svara med citat
  (#3) Gammal
Andreas Käiväräinen Inte uppkopplad
 
Andreas Käiväräinens avatar
 
Inlägg: 440
Reg.datum: Jan 2006

Länk: #64959
Standard RE: Lista över mediakontakter - 2007-01-05, 13:30

oj då! ochjag som tyckte jag hade letat tillräckligt innan jag postade...


/// combatt
______________________

52 52 46 58 - http://www.lurig.se
  Skicka ett meddelande via MSN till Andreas Käiväräinen  
Svara med citat
  (#4) Gammal
Andreas Käiväräinen Inte uppkopplad
 
Andreas Käiväräinens avatar
 
Inlägg: 440
Reg.datum: Jan 2006

Länk: #65145
Standard RE: Lista över mediakontakter - 2007-01-08, 16:04

jag sammansställde min lista med Emmas och en jag fick från Christian..





<a href=http://forum.piratpartiet.se/Topic51067-132-1.aspx?Update=1>Mediakontakter</a href>


/// combatt
______________________

52 52 46 58 - http://www.lurig.se
  Skicka ett meddelande via MSN till Andreas Käiväräinen  
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg Sök i det här ämnet
Sök i det här ämnet:

Avancerad sökning
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av


Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
MSN-lista Krister Svanlund Ung Pirats förbundskongress 2008 10 2008-06-30 21:04
Vad sägs om en lista ? Odin Övrig piratpolitik 0 2008-03-17 12:47
Lista över vallokaler pmanlig Meta-diskussioner för valkretsar (STÄNGD) 0 2006-08-10 13:21
Bra lista Flebbo PP i media 3 2006-06-05 14:54
Lista över postnummer, kommuner och län Rick Falkvinge Hjälp sökes 16 2006-05-27 00:26



Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
vBulletin Skin developed by: vBStyles.com