Piratpartiets mötesplattform


Stängt ämne
 
Ämnesverktyg Sök i det här ämnet Visningsalternativ
  (#1) Gammal
Mötespresidiet Inte uppkopplad
 
Mötespresidiets avatar
 
Inlägg: 4 471
Reg.datum: Nov 2010
Standard Valberedningens förslag - 2015-09-06, 15:06

Valberedningen inkom på kvällen den 13 september med följande förslag:

Här är valberedningens förslag till styrelsen:

Anton Nordenfur - anton.nordenfur@piratpartiet.se
Troed Sångberg - troed.sangberg@piratpartiet.se
Björn Flintberg - bjorn@flintberg.se
Gustav Nipe - gustav.nipe@piratpartiet.se
Carl Magnus Berglund - c.magnus.berglund@piratpartiet.se

Fyllnadsval 1 år: Erik Lönroth - erik.lonroth@piratpartiet.se


Vårt förslag till valberedning:

Fredrik Holmbom - humlan@humblebee.net
Sofia Hartelius - anna.sofia.lundgren@gmail.com
Henrik Brändén - henrik.branden@piratpartiet.se

EDIT: Efter det detta förslag inkom från valberedningen men innan tiden gått ut för valberedningen att lägga sitt förslag inkom en rättelse med innebörden att Sofia Hartelius inte kandiderar till valberedningen och därför inte ska stå på valberedningens förslag.

Vårt förslag till revisorer:

Markus Berglund - markus.berglund@gmail.com
-
ersättare: Rickard Olsson - rickard.olsson@piratpartiet.se
-

Vårt förslag till mötespresidiet:

Ordförande Henrik Brändén
vice 1 Fabian Rosdalen - fabian.rosdalen@piratpartiet.se
vice 2 Mattias Dahlberg - mattias.dahlberg@piratpartiet.se
vice 3 Johannes Westlund - johannes@westlundarna.se
vice 4 Gustav Tällberg - gustav.tallberg@piratpartiet.se
vice 5 -
vice 6 -

Ber om ursäkt för att inte alla platser är fyllda, valberedningen är
inte så färdig den skulle vilja vara.

Presidiet konstaterar att alla dessa förslag är att betrakta som nomineringar som inkommit i tid oavsett om vi i presidiet hinner flytta in nomineringarna i mötets nomineringssystem före 13 september 23.59.

Senast redigerad av Mötespresidiet den 2015-09-30 klockan 20:28.
   
Stängt ämne
Ämnesverktyg Sök i det här ämnet
Sök i det här ämnet:

Avancerad sökning
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av




Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
vBulletin Skin developed by: vBStyles.com